Mena: CZK / EUR / HUF
Vyberte jazyk: CZ SK HU EN
0 0.00 € Prázdny košík

  Bezlepkový výrobek

  Ak je výrobok v našom obchode označený ako bezlepkový, znamená to, že jeho výrobca deklaruje, že neobsahuje žiadne zložky alebo potraviny obsahujúce obilniny obsahujúce lepok. Týka sa to všetkých druhov pšenice - špaldy, jednozrnky, dvojzrnky, kamutu, ale aj raže, jačmeňa, ovsa a ďalších zložiek, ktoré obsahujú uvedené obilniny. 

  Pri bezlepkovej diéte je vhodné zamerať sa na potraviny, ktoré sú prirodzene bezlepkové. Zemiaky, ryža, kukurica, strukoviny, sója, pohánka, proso, quinoa, amarant, teff, ovocie, zelenina, huby, mäso, vajcia, cukor, med, kakao a mliečne výrobky sú bezlepkové, ako sú syry, tvaroh, jogurty, smotana, mäso, ryby, vajcia, orechy a semená, sladidlá, dochucovadlá, tuky, koreniny, nápoje - ovocné šťavy, nealkoholické nápoje, voda, čaj, káva, víno, destiláty. Okrem prirodzene bezlepkových potravín sa na nahradenie bežných potravín obsahujúcich lepok pri bezlepkovej diéte používajú špeciálne pripravené potraviny, t. j. múčne zmesi, chlieb, pečivo, cestoviny, sušienky atď.

  Ponuka bezlepkových surovín

  Kontaktujte nás

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.