Mena: CZK / EUR / HUF
Vyberte jazyk: CZ SK HU EN
0 0.00 € Prázdny košík

Vo Svete cukrárov dávame baliacemu materiálu druhú šancu. Hoci mesačne použijeme niekoľko tisíc krabíc, snažíme sa, aby bola prevádzka nášho e-shopu čo najviac šetrná k prírode. Môžeme robiť to, čo je najjednoduchšie a najefektívnejšie. Nechať si vyrobiť niekoľko rozmerov krabíc na mieru, pre lepšiu zapamätateľnosť ich potlačiť naším logom a urobiť si krásne farebné pásky na mieru. Z obchodného, ​​reklamného a marketingového hľadiska by to dávalo zmysel. Lenže dávalo by to zmysel aj z hľadiska prírody? Nemáme ilúzie, že tých niekoľko tisíc škatúľ zachráni lány pralesa v Amazónii, a dokonca ani lesík niekde na Donovaloch, ale môžeme si byť istí, že ak by podobne postupovala väčšina e-shopov, už by to poznať bolo. A tak rovnako ako vy, naši zákazníci, inšpirujete nás, my sa  snažíme inšpirovať ostatných.

Pretože radosť z torty budú mať vaši najbližší bez ohľadu na to, či vám prišli suroviny a potreby na ňu v novej bielenej krabici s logom nášho obchodu alebo v použitej krabici od tonera, prípadne predtlačené škatule od tovaru, ktoré si nechala vyrobiť iná firma, a nakoniec ich toľko nepredala...

A tak sme si vo Svete cukrárov stanovili nasledujúce zero waste pravidlá:

 • Využijeme 100 % krabic od zboží, které nám přijdou od našich dodavatelů – měsíčně tak pošleme do provozu minimálně několik stovek krabic a krabiček.
 • Ve svém okolí jsme si našli několik firem, které nemají pro podobné krabice využití a místo toho, aby je skartovaly nebo dali do spalovny, tak nám je schraňují a jsou rády, že se čas od času, když jedeme kolem, zastavíme a odvezeme si je. To děláme nejenom s krabicemi, ale i třeba s použitými trubicemi od balicích folií, nebo s papírovými rohy z obalů na nábytek.
 • Máme dohodu s výrobci kartonů a krabic, kteří nám dají vědět, když se jim nějaká zakázka nevydaří. Obvykle se jedná o krabici, která není úplně dokonalá a rovná nebo třeba nepasuje přesně na daný výrobek, pro který byla vyříznutá. Takovéto krabice jinak určené k likvidaci také zachraňujeme a používáme je dál.
 • Když nakupujeme krabice, 90 % nakupujeme již použité a recyklované – našli jsme hned dva dodavatele, kteří se specializují právě na odkupy použitých krabic a jejich následný prodej.
 • Na výplně používáme bublinkovou fólii nebo vzduchové polštářky, ve kterých přišlo zboží zabaleno k nám a snažíme se eliminovat nákup nové nepoužité bublinkové folie a tzv. streček.
 • Ze super a hypermarketů z okolí odebíráme nerozdané reklamní noviny a slevové letáky. Tak se nedivte, když vám přijde zboží zabaleno třeba v akci od Lidlu. (A pravidelně vybíráme krabici s vyhozenými letáky a slevovými akcemi pod schránkami v paneláku, kde bydlíme😊).
 • Na vycpávky používáme části již hodně poškozených krabic, tzv. kartonovou střiž, která by už jinak neměla šanci prokázat svou užitečnost.
 • Netiskneme do balíků faktury a raději je zasíláme mailem. Je to rychlejší, čistější a máte ji tak vždy po ruce…
 • Jsme nápomocni při občanskému sběru papírových a kartonových krabic, novinového papíru na výplně a bublinkových fólií od lidí z našeho okolí - Karviné a Ostravska. I proto jsme se zapojili do aktivit jako je např. Reduca nebo Kamsním.cz

Máte nápady, jak ještě více pomoci přírodě? Napište nám na eshop@svetcukraru.cz a dejte nám svůj tip…

 • Využijeme 100% krabíc od tovaru, ktoré nám prídu od našich dodávateľov - mesačne tak pošleme do prevádzky minimálne niekoľko stoviek krabíc a krabičiek.
 • Vo svojom okolí sme si našli niekoľko firiem, ktoré nemajú pre podobné krabice využitie a namiesto toho, aby ich skartovali alebo dali do spaľovne, tak nám ich zbierajú, a sú rady, že sa z času na čas po ne zastavíme a odvezieme si ich. To robíme nielen s krabicami, ale napríklad aj s použitými trubicami od baliacich fólií alebo s papierovými rohmi z obalov na nábytok.
 • Máme dohodu s výrobcami kartónov a krabíc, ktorí nám dajú vedieť, keď sa im nejaká zákazka nevydarí. Zvyčajne sa jedná o krabicu, ktorá nie je úplne dokonalá a rovná alebo napríklad nepasuje presne na daný výrobok, pre ktorý bola vyrezaná. Takéto škatule inak určené na likvidáciu tiež zachraňujeme a používame ich ďalej.
 • Keď nakupujeme krabice, 90% nakupujeme už použité a recyklované - našli sme hneď dvoch dodávateľov, ktorí sa špecializujú na odkupy použitých krabíc a ich následný predaj.
 • Na výplne používame bublinkovú fóliu alebo vzduchové vankúšiky, v ktorých prišiel tovar zabalený k nám a snažíme sa eliminovať nákup novej nepoužitej bublinkovej a strečovej fólie.
 • Zo super a hypermarketov z okolia odoberáme nerozdané reklamné noviny a zľavové letáky. Tak sa nečudujte, keď vám príde tovar zabalený napríklad v akciovom letáku z Lidla. (A pravidelne vyberáme krabicu s vyhodenými letákmi a zľavovými akciami pod schránkami v paneláku, kde bývame😊).
 • Na vypchávky používame časti mnohých poškodených krabíc, tzv. kartónovú striž, ktorá by už inak nemala šancu preukázať svoju užitočnosť.
 • Faktúry do balíkov netlačíme a radšej ich zasielame mailom. Je to rýchlejšie, čistejšie a máte ju tak vždy po ruke...
 • Sme nápomocní pri občianskom zbere papierových a kartónových krabíc, novinového papiera na výplne a bublinkových fólií od ľudí z nášho okolia. Aj preto sme sa zapojili do aktivít ako je napr. Reduca alebo Kamsním.cz.

Máte nápady ako ešte viac pomôcť prírode? Napíšte nám na eshop@svetcukrarov.sk a dajte nám svoj tip...

Spolupracujeme s autorizovanými obalovými spoločnosťami a organizáciami zodpovedných výrobcov obalov špecializujúcich sa na recykláciu a zhodnocovanie odpadov. V Českej republike to je spoločnosť Eko-kom (pod číslom F00200256), na Slovensku Natur-pack pod číslom 10841. 

 

 

 

 

 

Kontaktujte nás