Mena: CZK / EUR / HUF
Vyberte jazyk: CZ SK HU EN
0 0.00 € Prázdny košík

Čokoládová poťahovacia hmota K2 - 1 kg

Výrobok sa už nepredáva
Čokoládová poťahovacia hmota K2 - 1 kg
Čokoládová poťahovacia hmota K2 - 1 kg
Dostupnosť: Nelze objednat
Cena: 14.27 €

K2 ako skvelá čokoládová poťahovacia hmota.

Maďarská poťahovacia hmota K2

Ľahko tvarovateľná biela hmota K2 sa hodí na poťahovanie tort, vyrezávanie ozdobných tvarov (písmen, kvetín, ornamentov) aj na modelovanie postavičiek. Hmotou môžete poťahovať torty, cupcakes, a zároveň vytvárať drobné ozdoby navrch. Hmotu zlepíte jedlým lepidlom, kráľovskou glazúrou alebo si možno pripraviť vlastnú lepiacu hmotu z bielka, práškového cukru a kvapky vody. Hmotu ľahko dofarbíme, najlepšie gélovými farbami. Po zafarbení zabaľte hmotu do potravinárskej fólie a nechajte stuhnúť asi 15-30 minút podľa množstva.

Pred manipuláciou treba hmotu prepracovať v rukách, aby získala pružnosť. Potom ju vyvaľkajte na hladkej podložke na veľký plát, hodí sa vám na to silikónová podložka. Počas vaľkania podsypávajte plát práškovým cukrom, aby sa neprichytil. Ak sa hmota príliš zahreje, zmäkne, treba ju nechať chvíľu postáť pri izbovej teplote (alebo na chvíľočku do chladničky), aby získala väčšiu tuhosť. Po túto dobu majte fóliu pevne zabalenú v potravinárskej fólii.

Poťahovanie tort

Pri pokrytie torty vyvaľkajte plát hrubý cca 0,3 - 0,5 cm. Touto hrúbkou pokrytia docielite hladký efektu bez priesvitných častí. Vyvaľkajte plát dostatočne veľký, aby ste ním naraz prekryli ako hornú časť, tak aj boky torty. Pri prenášaní plátu si pomôžte dlhou rúrkou, na ktorú natočíte ľahko pocukrovaný plát hmoty. Ak máte doma špeciálny dlhý valček na marcipán a poťahovaciu hmotu, hodí sa vám aj ten. Priložte plát na tortu zvrchu a spustite zvyšok hmoty cez hrany. Okrájajte prebytočné časti, ktoré vám budú pri manipulácii prekážať, ale dajte si pozor, aby ste neukrojili hmoty toľko, že by nezostalo na zakrytie bokov. Pri poťahovaní používajte hladké plastové hladidlo - žehličku, ktorou uhladíte hmotu zhora nadol. Postupujte dookola tak, aby ste plát iba pritiskávali k torte, ale nesťahovali ho prudko nadol. Mohli by ste tým hmotu roztrhnúť, a navyše sa vyhnete bublinám. Keď vám napriek tomu vzniknúť, stačí špendlík, prepichnúť a znovu zahladiť cukrárskou žehličkou. Keď je hmotou potiahnutá celá torta až po dolný okraj, odkrojte dookola zvyšky hmoty tak, aby ste dosiahli asi 1 cm presah. Tieto presahy "podsuniete" pod tortu pomocou žehličky alebo cukrárskej  stierky.

Zvyšnú hmotu možno ďalej používať. Ak je stuhnutá, pridajte trochu vody. Pokiaľ s hmotou nepracujete ihneď, vydrží vám pevne zabalená v potravinárskej fólii ešte 1-2 týždne. Dajte pozor, aby sa na hmotu nedostal vzduch, ktorý spôsobuje jej tvrdnutie.

Pokrývanie Cupcakes

Povrch Cupcake pripravte na poťahovanie - potrite ganache. Hmotu prepracujte v rukách a vyvaľkajte na plát hrubý cca 0,35 cm. Plát môžete podsypávať práškovým cukrom, ale povrch iba ľahko kukuričným škrobom. Vykrájajte kolieska o niečo väčšie než je priemer hornej strany Cupcake. Hrany uhlaďte. Pritlačte prostriedok kolieska na prostrednú časť cupcake a pomocou tvrdšie fólie (môžete použiť kancelárske košieľky na papiere) ľahko uhlaďte až k okrajom. Pre väčší efekt môžete poprášiť perleťovým prachom pomocou štetca.

Zloženie: voda, práškový cukor, glukózový cukor, agar, rastlinný tuk, mandľová aróma, farbivo E171, konzervant E202

Hmotnosť: 1 kg

Ukážky tort poťahovaných hmotou K2

Ďakujeme za zaslanie našej zákazníčke.

Aj tieto torty boli poťahované maďarskou hmotou K2, uverejňujeme ich so zvolením našej zákazníčky, pani Diany Kačmar

 

 

Hmotnosť vrátane obalu (brutto) 1000 g
Netto hmotnosť 1000 g
Farba Bílá
Krajina pôvodu Maďarsko
Tento produkt je súčasťou: Poťahovacie a modelovacie hmoty (fondant) Poťahovacie hmoty (fondant) Farebné poťahovacie hmoty (fondant) Hmoty s kakaovým maslom Suroviny
Našli ste nepresnosť alebo chybu v preklade? Dajte nám vedieť a my vám pošleme malý darček .

Zatiaľ žiadne názory

Pridať vlastné hodnotenie

Garancia bezplatného vrátenia tovaru


Nepadol vám tovar "do ruky"? Kúpili ste príliš veľa alebo sa nepáči farebný odtieň? Nevadí. Vďaka nášmu programu Garancia bezplatného vrátenia tovaru môžete vašu zásielku vrátiť v klasickej lehote 14 dní od okamihu, kedy ste ju obdržali a to úplne bezplatne. A je jedno, či úplne odstupujete od zmluvy, vraciate len časť objednávky alebo napríklad reklamujete.

Ako funguje Garancia bezplatného vrátenia tovaru? 

  • Ak reklamujete (napr. poškodený tovar) - najprv si prosím vytlačte a vyplňte tento reklamačný protokol - reklamácie sa riadi okrem iného. reklamačným poriadkom.

  • Ak odstupujete od zmluvy do 14 dní od obdržania zásielky - vytlačte si prosím a vyplňte formulár, ktorý nájdete tu.

Balíček spolu s vyplneným formulárom starostlivo zabaľte, tak, nech nedôjde k poškodeniu pri preprave a napíšte nám mailom na eshop@svetcukrarov.sk alebo zavolajte v pracovné dni od 8 do 16 na tel 0412 399 556.

My vám mailom zašleme spätný lístok do Zásielkovna.sk, ten potom nalepte na zásielku a doneste do najbližšieho miesta osobného odberu. Ich zoznam nájdete tu. Balíček s nalepeným lístkom jednoducho prineste a na naše náklady ho dopravíme k nám do centrálneho skladu.

Po doručení tovaru (zvyčajne do týždňa), vám zasielame nový tovar alebo peniaze na účet napísaný na vami zaslanom formulári.

V prípade, že nechcete využiť služby Garancia bezplatného vrátenia výrobku, pošlite prosím zásielku na adresu:

PNM International s.r.o.
U1 - Priemyselný park Karviná
Závodné 540/51
735 06 Karviná - Nové Mesto
Česká republika

Tel pre kuriéra / poštu: +420 603 33 77 55

Zásielky neposielajte ako dobierku, nevyžiadané dobierky neprijímame a proces vrátenia by sa vám tak zbytočne predražil.

Kúpiť spolu

Čokoládová poťahovacia hmota K2 - 1 kg

Čokoládová poťahovacia hmota…

18.60 €
Čokoládová poťahovacia hmota K2 - 1 kg

Čokoládová poťahovacia hmota…

18.11 €

Podobný tovar

45.89 €
86.56 €
11.24 €

Kontaktujte nás