Měna: CZK / EUR / HUF
Vyberte jazyk: CZ SK HU
0.00 € Prázdny košík

  Keramický pekáč chlebník - rímsky hrniec 41x23 cm

  Autorizovaný predajca
  Výrobok sa už nepredáva

  Keramický pekáč / chlebník s vnútornou glazúrou je vysoko kvalitný výrobok z prírodného materiálu

  Keramický pekáč / chlebník s vnútornou glazúrou je vysoko kvalitný výrobok z prírodného materiálu. Využijete ho nielen na pečenie chleba, ale aj k jeho uskladnenie, k príprave mäsa, zeleniny, príloh.

  Zaujímavý dekor viečka z neho urobí exkluzívny kúsok Vašej kuchyne. Pripravované jedlo má vynikajúcu a špecifickú chuť, je veľmi šťavnaté. Výhodou je vysoká pokrievka, takže pohodlne pripravíte aj väčšie hydina, bez toho aby ste ju museli pred prípravou porciovať.

  Keramika výborne vedie teplo a preto varením, zapekaním a pečením v keramike dosiahnete ekonomickej prípravy jedál, pokrmy dôjdu - zdroj vypínate s predstihom. Nádoby z keramiky majú dlhú životnosť a pri správnom zaobchádzaní Vám vydrží niekoľko rokov. Je ale nutné dodržiavať určité zásady manipulácie s riadom.

  Výrobok má veľmi vysoké pnutia, neznáša preto okamžité rýchle teplotné zmeny - tepelný šok. Medzi pekáčom a dnom rúry musí byť zabezpečené prúdenie vzduchu, takže vždy klaďte výrobok na mriežku. Najlepšie je dať studený pekáč do studenej rúry a až potom zapnúť.

  Pripravovaný pokrm podlievajte horúcou vodou alebo vývarom. Horúci pekáč po vybratí z rúry alebo tepelného zdroja nikdy neklaďte na kov, kameň, dlaždice - vždy iba na drevenú podložku. Pekáč pred varením namočte na niekoľko minút do vody. Pekáč nie je vhodný do umývačky riadu, možno ho použiť v plynové, elektrické aj teplovzdušnej rúre.

  Rozmery: vnútorný 38,5x20x9 cm, vonkajší 41x23x18 cm.

  Spôsob použitia 

  Počas pečenia nelejte (nepridávajte) do pekáča studenú vodu. Ak chcete pri varení pridať vodu —vždy iba vlažnú alebo najlepšie teplú, aby nedošlo k tepelnému šokul 

  Pekáč slúži na použitie v rúre na pečenie, kde je možné regulovať teplotu. Pekáč je možné vložiť aj do mikrovlnnej rúry, vždy ale zvoľte nižší stupeň pozvoľného ohrevu. Pekáč nepoužívajte na platniach alebo na otvorenom ohni!!! Medzi pekáčom a dnom rúry musí byť zabezpečené prúdenie vzduchu, takže vždy dávajte výrobok na mriežku. Výrobok je nutné chrániť pred tepelnými šokmi, preto je nutné dať studený pekáč do studenej rúry a až potom zapnúť a ohrievať spoločne s rúrou (prázdny hrniec ani rúru nikdy nepredhrievajte). Nikdy nedávajte pekáč napr. z chladničky priamo do rúry, ale nechajte pekáč odstáť, kým nedosiahne izbovú teplotu. Hrniec je vybavený iba vnútorným glazovaným povrchom čím spája vlastnosti „rímskeho" a klasického glazovaného hrnca pri dodržaní noriem a zákonov zdravotnej nezávadnosti výrobku. Hrniec je nutné pred použitím ponoriť do vody. Pekáč funguje na princípe „rímskeho hrnca" a varený pokrm je tak oveľa chutnejšie a šťavnatejšie. Pekáč je vhodný na zapekanie všetkých druhov pokrmov bez použitia tuku a vody. Všetky suroviny môžete piecť pohromade čo zaručuje špecifickú chuť a úsporu energie. Hrniec zaručuje dokonalé rozloženie tepla po celej nádobe — pokrm je riadne prepečený a zostáva šťavnatý.

  Mierna netesnosť, nerovnosť veka a nádoby nie je závadou (ručná práca) — hrniec neslúži ako tlaková nádoba. Horúci pekáč po vybratí z rúry nikdy nedávajte na studené alebo vlhké povrchy, kov, kameň, dlaždice — vždy len k tomu určenú drevenú alebo silikónovú podložku. Tepelný šok by mohol spôsobiť narušenie alebo dokonca prasknutie hrnca! Pozor — hrniec je počas pečenia rozohriaty na veľmi vysokú teplotu a mohlo by dôjsť k popáleniu —vždy používajte k manipulácii riadne ochranné pomôcky. Nevystavujte prudkým zmenám teploty — rozohriaty hrniec nechajte postupne prirodzene vychladnúť — nikdy neschladzujte!

  V priebehu času sa môžu vytvoriť praskliny na povrchu glazúry. Tento jav je bežný u glazovanej keramiky a nie je závadou, resp. nie je predmetom reklamácie. Počas použitia a umývania keď pekáč zvlhne a nasiakne vodu , sa zmení jeho farba a stmavne —toto je v poriadku. Akonáhle pekáč dokonale vyschne opäť sa mu navráti pôvodná farba. Tento jav je úplne prirodzený pre keramické rímske hrnce z prírodného materiálu. Na povrchu glazúry sa môžu počas používania objaviť prípadné vlasové trhliny — tento jav nie je možné považovať za chybu, pretože toto len podporuje efektivitu dusenia a pomáha pekáči pri vyrovnávaní teplotných zmien — je to prirodzený jav výrobku z prírodnej keramiky, ktorý nie je závadou výrobku. Glazovaný povrch je nepriľnavý, tepelne vodivý, má vysokú odolnosť voči mechanickému poškodeniu a je odolný voči vysokým teplotám — hrniec možno použiť na pečenie až do maximálnej teploty 280st. Celzia. Glazovaný povrch ani pri prehriatí nevylučuje žiadne toxické výpary a je šetrný k životnému prostrediu a predovšetkým je určený k zdravému vareniu. 

  Pred prvým a po každom použití umyte vodou, opláchnite a osušte, pripečený výpek nechajte odmočiť ponorením do vody. Pri umývaní dávajte pozor, aby nebol narušený glazovaný povrch ostrými alebo inými predmetmi. Varte vždy len v dobre vyčistenom riade. Správna údržba ovplyvňuje životnosť výrobku. Pri varení používajte len plastové, silikónové či drevené kuch. náčinie, aby nedošlo k narušeniu povrchu. Narušený povrch stráca svoje vlastnosti. Po umytí výrobok utrite a nechajte pozvoľna wschnúť — pri skladovaní je nutné, aby nebolo veko pevne usadené na hrniec. Vždy je nutné zaistiť prúdenie vzduchu dovnútra hrnca— veko preto skladujte samostatne alebo tak, aby bol zaistený dostatočný priestor medzi vekom a hrnca k riadnemu prúdeniu vzduchu. Pri vyberaní z rúry používajte chňapky a iné ochranné pomôcky — nádoba je po vybratí z rúry veľmi horúca! Zamedzte prístupu detí. Skladujte mimo dosahu detí — výrobok nie je hračka! Záruka sa nevzťahuje na Závady vzniknuté mechanickým poškodením v dôsledku užívania v rozpore s návodom na použitie, zanedbanou údržbou a Závady vzniknuté úderom či pádom. Ak pekáč používate s poklopom, vďaka vznikajúcej pare nie je nutné „podlievať” — pridávať vodu. V prípade, že by ale bolo potrebné doliať vodu — nikdy nepridávajte studenú!! Dolievajte opatrne teplú vodu, aby nedošlo k prasknutiu/porušeniu pekáča z dôvodu teplotného šoku! 

  Princíp fungovania rímskeho hrnca 

  Rímsky hrniec je nutné vždy pred pečením ponoriť do vody na 30 minút pri prvom použití a pri ďalšom najmenej na 15 minút. Póry v hlinenej nádobe nasiaknu vodu, ktorá počas varenia pozvoľna uniká v podobe pary. Pára sa sústreďuje na stred spodnej časti pokrievky a potom sa zvoľna vracia k vareným surovinám. Pokrmu je tak zaistená neustála ideálna vlhkosť a dokonale sa prevarí. Pripravovaný pokrm zostane aromatický a šťavnatý, pretože sa dusí vo vlastnej šťave. Pri pečení možno ku koncu pokrievku odstrániť, tým napr. mäso dostane chrumkavú a zlatistú kôrku.

  Hmotnosť vrátane obalu (brutto) 5000 g
  Netto váha 5000 g
  Tento produkt je súčasťou: Formy na chlieb
  Orion CZ

  ORION působí na českém trhu více jak 25 let, patří mezi špičkové prodejce, nabízí více než 5.000 položek domácích potřeb. Snahou společnosti je nabídnout ucelený sortiment domácích potřeb včetně značkového nádobí a kuchyňského náčiní ve vysoké kvalitě, v souladu se současnými trendy v gastronomii. K dostání jsou výrobky od renomovaných českých i zahraničních výrobců. Najdete tu řady nádobí vyrobeného nejmodernějšími technologiemi, velice žádané měděné nádobí, nádobí s nepřilnavým keramickým povrchem pro zdravé vaření, řady vícevrstvého nerezového nádobí, silikonové formy na pečení atd. Nabízí rovněž zboží do kuchyní, obývacích místností, koupelen, pro snadnější úklid Vašeho domova, do zahrad…

  Zatiaľ žiadne názory

  Pridať vlastné hodnotenie
  Osobný odber do 5 kg | Bezpečná platba kartou online Osobný odber do 5 kg | Bezpečná platba kartou online
  Kurýrom do 30 kg | Bankovým prevodom Kurýrom do 30 kg | Bankovým prevodom
  Kurýrom GLS | Bankovým prevodom Kurýrom GLS | Bankovým prevodom
  Osobný odber Zásilkovna.cz do 5 kg | Bankovym prevodom Osobný odber Zásilkovna.cz do 5 kg | Bankovym prevodom
  Slovenská pošta do 5 kg | Bankovým prevodom Slovenská pošta do 5 kg | Bankovým prevodom
  Osobní odběr v GLS ParcelShop | Bankovým prevodom Osobní odběr v GLS ParcelShop | Bankovým prevodom
  Osobný odber GLS ParcelShop a Balíkomat do 30 kg | Bankovým prevodom Osobný odber GLS ParcelShop a Balíkomat do 30 kg | Bankovým prevodom

  Garance bezplatného vrácení zboží


  Nepadlo vám zboží "do ruky"? Koupili jste příliš mnoho nebo se nehodí barevný odstín? Nevadí. Díky našemu programu Garance bezplatného vrácení zboží můžete vaši zásilku vrátit v klasické lhůtě 14 dní od okamžiku, kdy jste ji obdrželi a to zcela bezplatně. A je jedno, zda zcela odstupujete od smlouvy, vracíte jen část objednávky nebo třeba reklamujete. 

  Jak funguje Garance bezplatného vrácení zboží? 

  • Pokud reklamujete (např. poškozené zboží) - nejprve si prosím vytiskněte a vyplňte tento reklamační protokol - reklamace se řídí mj. reklamačním řádem
  • Pokud odstupujete od smlouvy do 14 dní od obdržení zásilky - vytiskněte si prosím a vyplňte formulář, který najdete zde.

  Balíček spolu s vyplněným formulářem pečlivě zabalte, tak, ať nedojde k poškození při přepravě a napište nám mailem na eshop@svetcukraru.cz nebo zavolejte v pracovní dny od 8  do 16 na tel 555 222 801.

  My vám mailem zašleme zpětný lístek do Zásilkovny, ten pak nalepte na zásilku a doneste do nejbližšího místa osobního odběru. Jejich seznam najdete zde. Balíček s nalepeným lístkem jednoduše přineste a na naše náklady jej dopravíme k nám do centrálního skladu. 

  Po doručení zboží (obvykle do týdne), vám zasíláme nové zboží nebo peníze na účet napsaný na vámi zaslaném formuláři. 

  V případě, že nechcete využít služby Garance bezplatného vrácení výrobku, zašlete prosím zásilku na adresu:

  PNM International s.r.o.
  U1 - Průmyslový park Karviná
  Závodní 540/51
  735 06 Karviná - Nové Město

  Tel pro kurýra/poštu: 603 33 77 55

  Zásilky nezasílejte jako dobírku, nevyžádané dobírky nepřijímáme a proces vrácení by se vám tak zbytečně prodražil.

  Kontaktujte nás

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.