Mena: CZK / EUR / HUF
Vyberte jazyk: CZ SK HU
0 0.00 € Prázdny košík

  Glycerol - glycerín čistý bezvodý 99.5% - 60 g

  Glycerín 60 g/ fľaštička

  Podrobný popis produktu
  Máme skladom > 5 ks Vo štvrtok Môže byť k odberu alebo kuriérom k Vám domov.
  0x
  Tento produkt je možné zakúpiť ešte lacnejšie vo väčšom balení:
  Bežná cena 4.18 €
  ZĽAVA -49%
  2.13 € 1.76 € Bez DPH

  Glycerín 60 g/ fľaštička

  Názov Glycerín je odvodený od dvoch význačných vlastností glycerolu, a to jeho sladkej chuti a značnej viskozity. Základom je grécke slovo glykys, česky sladký a latinské slovo cera, tj. vosk.

  Skladujte v suchu a chlade, chráňte pred priamym slnečným žiarením.

  Foto ilustračné, balenia sa môže líšiť podľa aktuálnej skladovej dostupnosti.

  Balenie: 60 g

  Čistý, bezvodý Glycerol, alebo tiež Glycerín, je hygroskopická, bezfarebná, transparentná, veľmi hustá kvapalina, bez výraznejšej vône, ale zato s mierne sladkou chuťou. Je dôležitou organickou zlúčeninou a je súčasťou predovšetkým rastlinných tukov. V súčasnej dobe vzniká najväčšie množstvo glycerolu, ako vedľajší produkt pri priemyselnom spracovaní (reesterifikáciou) repkového oleja.

  Merná hmotnosť, tzn. hmotnosť 1 litra, je cca 1,20 kg.

  Využitie čistého, bezvodného glycerolu: V kozmetických výrobkoch ako prísada v hydratačných krémoch a mydlách, zvlhčovadlo v zubných pastách, pri výrobe plastických hmôt ako zmäkčovadlo, vo výrobe liečiv, rôznych pást, farbív, v náplniach do elektronických cigariet, aj.

  V potravinárskom priemysle sa používa ako prísada pre úpravu nápojov a menej kvalitných vín, ako sladidlo napr. v šľahačkách, ako zmäkčovadlo v želé, žuvačkách a iných cukrovinkách, atď. Ako súčasť potravín má označenie E 422.

  Výroba dezinfekčného roztoku s peroxidom:

  Príprava surovín na 1 liter roztoku:

  830 ml alkoholu 86 - 96% alebo 750 ml izopropyl alkoholu.

  42 ml 3% peroxidu vodíka (nie je ale u virózy nutný, pôsobí len na baktérie).

  18 ml 99,5% glycerínu (glycerolu) - môže sa ním ešte navyše nahradiť 42 ml peroxidu, zjemní účinok roztoku a zvýši hydratáciu pokožky.

  110 ml vody u alkoholu alebo 192 ml u izopropyl alkoholu.

  Dobre premiešať alebo pretrepať v nádobe.

  Popis surovín:

  ALKOHOL 86 - 96% (etanol) - miesto etanolu môžete použiť izopropyl alkohol.

  PEROXID VODÍKA 3% (H2 O2) - nízka koncentrácia peroxidu nepôsobí proti vírusom, ale pomáha odstrániť spory a baktérie. Nedávajte ho viac, mohol by poškodzovať pokožku. Na likvidáciu vírusov nie je teda nutný. Potom ho možno nahradiť v zmesi glycerolom pre vláčnejší účinok.

  GLYCEROL 99,5% - pôsobí ako zvlhčovadlo na ruky a zahusťovadlo roztoku. Môže sa pridať max. do 100 g / l, aby pôsobil hydratačne. Nad 10% obsahu (100 g / 1 l) v roztoku môže vysušovať pokožku.

  VODA - preferuje sa destilovaná voda, ale stačí aj čistá z kohútika.

  ĎALŠIE LÁTKY A VÔŇA - neodporúča sa. Rôzne vône či farbivá by mohli vyvolávať nežiaduce reakcie, vrátane alergií a znížiť účinnosť zmesi.

  Jednoduchý návod na dezinfekciu bez peroxidu.

  Príprava surovín na 1 liter dezinfekčného roztoku na ruky a predmety:

  830 ml technického alkoholu 86 - 96%

  60 ml 99,5% glycerínu

  110 ml čistej vody z kohútika

  Dobre premiešať alebo pretrepať v nádobe.

  Čistý, bezvodý glycerol 99,5% má len stabilizujúci účinok na výrobok, ak je vysušený aspoň na max. 25% vlhkosť a uložený v chlade do 10 ° C. Ak je v zmesi napr. minimálne 5% soli alebo pravý cesnak, vydrží potom bez plesnivosti, nezabalené do PVC, na vzdušnom mieste cca 30 - 60 dní. Jeho najväčšou prednosťou je však to, že dokáže výrobok tzv. "zmäkčiť" aj pri čiastočnom vysušení, takže je stále mierne pružný, pritom veľmi tuhý, ale prepichnutelný ihlou, či ľahko vrtateľný.

  Bezpečnostné opatrenia: Čistý, bezvodý glycerol je vo veľkých dávkach slabo toxický. Spôsobuje bolesti hlavy, žalúdočné ťažkosti a zvracanie. Pri dlhodobom pôsobení vo väčších dávkach môže spôsobiť až poškodenie pečene.

  Najnižšia toxická dávka čistého glycerínu, podaná ústne u človeka je 1,5 g / kg hmotnosti, čo znamená, že 80 kg človek by musel vedome požiť naraz najmenej 120 g (100 ml) čistého, 99,5% glycerolu, aby sa u neho prejavili príznaky otravy.

  Glycerín z pokožky odčerpáva vlhkosť a tým ju vysušuje, pracujte preto s glycerolom v rukaviciach. Pri postriekaní si umyte ruky dobre vodou a ošetrite ich vhodným hydratačným krémom! Pri náhodnom, väčšom požití (viď. najnižššia toxická dávka) zapite mliekom a vyvolajte zvracanie, prípadne vyhľadajte lekára.

  Skladovanie a spotreba: Uskladnite Glycerín z dosahu detí! Neskladujte spolu s potravinami! V dobre uzavretých fľašiach spotrebujte najlepšie do 12 mesiacov od nákupu.

  Glycerol nebol stáčaný pre potravinárske účely.

  Hmotnosť vrátane obalu (brutto) 75 g
  Netto váha 35 g
  Tento produkt je súčasťou: Jedlé lepidlá

  Zatiaľ žiadne názory

  Pridať vlastné hodnotenie
  Osobný odber do 5 kg | Bezpečná platba kartou online Osobný odber do 5 kg | Bezpečná platba kartou online expedujeme nasledujúci pracovný deň, u Vás v piatok 27.11.
  Kurýrom do 30 kg | Bankovým prevodom Kurýrom do 30 kg | Bankovým prevodom expedujeme nasledujúci pracovný deň, u Vás v piatok 27.11.

  Garance bezplatného vrácení zboží


  Nepadlo vám zboží "do ruky"? Koupili jste příliš mnoho nebo se nehodí barevný odstín? Nevadí. Díky našemu programu Garance bezplatného vrácení zboží můžete vaši zásilku vrátit v klasické lhůtě 14 dní od okamžiku, kdy jste ji obdrželi a to zcela bezplatně. A je jedno, zda zcela odstupujete od smlouvy, vracíte jen část objednávky nebo třeba reklamujete. 

  Jak funguje Garance bezplatného vrácení zboží? 

  • Pokud reklamujete (např. poškozené zboží) - nejprve si prosím vytiskněte a vyplňte tento reklamační protokol - reklamace se řídí mj. reklamačním řádem
  • Pokud odstupujete od smlouvy do 14 dní od obdržení zásilky - vytiskněte si prosím a vyplňte formulář, který najdete zde.

  Balíček spolu s vyplněným formulářem pečlivě zabalte, tak, ať nedojde k poškození při přepravě a napište nám mailem na eshop@svetcukraru.cz nebo zavolejte v pracovní dny od 8  do 16 na tel 555 222 801.

  My vám mailem zašleme zpětný lístek do Zásilkovny, ten pak nalepte na zásilku a doneste do nejbližšího místa osobního odběru. Jejich seznam najdete zde. Balíček s nalepeným lístkem jednoduše přineste a na naše náklady jej dopravíme k nám do centrálního skladu. 

  Po doručení zboží (obvykle do týdne), vám zasíláme nové zboží nebo peníze na účet napsaný na vámi zaslaném formuláři. 

  V případě, že nechcete využít služby Garance bezplatného vrácení výrobku, zašlete prosím zásilku na adresu:

  PNM International s.r.o.
  U1 - Průmyslový park Karviná
  Závodní 540/51
  735 06 Karviná - Nové Město

  Tel pro kurýra/poštu: 603 33 77 55

  Zásilky nezasílejte jako dobírku, nevyžádané dobírky nepřijímáme a proces vrácení by se vám tak zbytečně prodražil.

  Kontaktujte nás

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.